سبزی جعفری خرد شده

برای تهیه سبزی جعفری خرد شده امروزه با وجود اینترنت دیگر جای هیچ نگرانی نیست. تنها با مراجعه به بخش فروشگاهی سایت شاینو می توانید به راحتی این محصول را نیز تهیه نمایید. اما از راه های دیگر این است که خودتان برای تهیه سبزی جعفری به بازار مراجعه کیند و مقدار لازم را خریداری کنید.

سبزی جعفری خرد شده

از سبزی جعفری در بسیاری از ترکیب های سبزی خرد شده نیز استفاده می شود. این گیاه دارای خواص بسیاری می باشد. و طعم دلپذیری را به انواع غذا ها می بخشد. از جمله غذاهایی که استفاده از ترکیب جعفری در آن طعم خوبی را می بخشد سوپ، کوفته،‌دلمه، آش، کوکو، پلو و نیز قورمه می باشد.

خواص سبزی جعفری

این سبزی خواص بسیاری برای بدن دارد و استفاده از آن به طور مرتب برای سلامتی نیز بسیار توصیه می شود. خواصی که با استفاده از این گیاه به بدن نیز وارد می شود شامل مواد مغذی بسیاری از قبیل: ویتامین A، ویتامینC، ویتامین E، ویتامین K، ویتامین B6، ویتامین B12، نیاسین، آهن، کلسیم، منیزیم، فسفر، منگنز، پتاسیم، مس، روی، کربوهیدرات، پروتئین و چربی می‎باشد.

سبزی جعفری خرد شده

درمان بیماری ها با گیاه جعفری

اگر دچار گزش و یا کبودی پوست شده اید یا دچار خارش در پوست خود هستید یکی از راه ها استفاده از عصاره روغن جعفری می باشد که علاوه برآنکه خاصیت ضد سرطانی دارد دارای مقادیری اسید فولیک نیز می باشد همچنین می تواند از سرطان هایی چون روده و سرطان دهانه رحم هم پیشگیری نیز به عمل آورد.

سبزی جعفری خرد شده

همچنین به دلیل خاصیت صاف کنندگی خون نیز می تواند تاثیرات بسیاری در لک و جوش صورت نیز داشته باشد. علاوه بر آن اگر می خواهید صاحب پوست روشن و براقی بشوید یکی از راه های مناسب آن استفاده از مقداری جعفری جوشیده در نیم لیتر آب به مدت ۵ دقیقه نیز می باشد. استفاده از این محلول به طور مداوم روزی دوبار در صبح و شب و به مدت یک هفته نیز توصیه می شود.

نحوه تهیه لوسیون پوست

سبزی جعفری خرد شده

برای تهیه لوسیون مناسب پوست با استفاده از جعفری و تهیه یک فنجان آب جوشیده می توانید به تهیه چنین لوسیونی نیز بپردازید از این رو باید یک دسته جعفری را به فنجان آب جوشیده خود نیز اضافه نمایید و با حرارتی کم تا مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا خوب بجوشد. بعد از صاف کردن این جوشانده عصاره آن را درون یک بطری ریخته و درون یخچال نگهداری نمایید و روزانه برای شفافیت پوست خود برای شستشو نیز از آن استفاده نمایید.