سبزی خرد شده بسته بندی

خانم های خانه دار در دنیای امروز ترجیه می دهند تا وقت خود را کمتر در تهیه وسایل جانبی برای تهیه غذا بگذارند و بیشتر سعی می کنند تا به پخت خود غذا بپردازند و این می تواند وقت و هزینه کمتری را برای افراد ایجاد کند. از این رو در برخی از مشاغل خانگی سبزی خرد شده بسته بندی نیز یکی از مهارت هایی است که با به کار گیری ابزار های ساده و کم خرج می توان یک شغل خانگی برای خود ایجاد کرد.

سبزی خرد شده بسته بندی

مراحل پیاده سازی

برای ایجاد چنین حرفه ای در ابتدا نیاز تا مقدماتی را فراهم آورید. از جمله این مقدمات در نظر گرفتن یک فضای حداقل ۱۲ متری می باشد و شما نیاز دارید تا وسایل مقدماتی مورد نیاز این حرفه را هم تهیه نمایید. از جمله این وسایل یک میز و چند صندلی و همچنین یک اجاق گاز و تعدادی سبد و قابلمه و ماهیتابه برای تفت دادن سبزی ها و یک دستگاه پرس  می باشد تا به بسته بندی سبزی های شما کمک کند. اگر چه ممکن است به جز این وسایل که نام برده شد ابزار خرده ریز دیگری هم بنا به کارتان مورد نیاز شود.

انواع بسته بندی

سبزی خرد شده بسته بندی

برای یک بسته بندی مناسب شما می توانید از مدل های مختلف بنا به استفاده ای که می خواهید انجام دهید استفاده کنید. سبزی خرد شده باید برای نگهداری در طولانی مدت در بسته بندی های مناسب نیز قرار بگیرد از این رو انواع بسته بندی های مناسب برای سبزی خرد شده آماده، یا سبزی های خرد شده را عنوان می کنیم:

پلی اتیلی سبک

این ماده دارای ویژگی انحناء ، کشش و مقاومت بالا در برابر ضربه , قابلیت چاپ پذیری مناسب, ممانعت کننده بخار آب و نفوذ پذیری خوب به گازها می باشد.

سبزی خرد شده بسته بندی

روش های نوین بسته بندی

۱- استفاده از سیگنالهای رنگی به عنوان بخشی از فیلمهای بسته بندی، این نقاط رنگی روی بسته با افزایش غلظت گاز ورودی به بسته و تغییرات بیولوژیکی تغییر رنگ می دهند.

۲- روش Skim package یا Individual shrink film

۳- بسته بندی Modified Atmosphere Packaging of Food – MAP

اساس این متد کنترل اتمسفر است تا تنفس به حداقل برسد (یک لایه نفوذ ناپذیر گاز همراه با تزریق گاز ازت و دی اکسید کربن + مواد جاذب الرطوبه)