سبزی پلو خرد شده

سبزی پلو یکی از سبزی های مورد استفاده در بسیاری از خانواده های ایرانی می باشد. در بسیاری از اعیاد و روز های خاص از سال اکثر خانواده های ایرانی بران هستند تا به پخت سبزی پلو بپردازند. از این رو برای تهیه چنین پلویی نیاز به سبزی پلو خرد شده نیز می باشد. سبزی پلو خرد شده از چند نوع سبزی مختلف تهیه شده و برای تهیه این نوع سبزی می توانید یا به صورت اینترنتی از سبزی خرد شده آنلاین از فروشگاه های اینترنتی بپردازید و یا از سبزی خرد شده آماده استفاده نمایید در غیر این صورت باید به تهیه تک تک سبزی خرد شده مورد استفاده در سبزی پلویی بپردازید که از انواع آن می توان به شوید و تره و نیز شنبلیله و گشنیز به همراه کمی سیر اشاره کرد.

سبزی پلو خرد شده

انواع سبزی پلو

سبزی مورد استفاده برای سبزی پلو نیز همان مواردی بود که ذکر شد اما سبزی پلو دارای انواع دیگری نیز می باشد. غذاهای ایرانی به خاطر تنوع بسیاری که دارند علاوه بر علاقه مندی که در بسیاری از ایرانی ها به این نوع غذاها وجود دارد حتی افراد خارج از کشور هم با خوردن این نوع غذاها علاقه بسیاری به تنوع غذایی در ایران پیدا می کنند.

سبزی پلو خرد شده

سبزی پلو با ماهی

سبزی پلو خرد شده

از معروف ترین غذاهایی که با سبزی پلو می توان آن را تهیه کرد سبزی پلو با ماهی می باشد که برای اعیاد به خصوص عید نوروز خوردن این نوع غذا بسیار مرسوم می باشد. ماهی مورد استفاده در این نوع غذا می تواند هر نوع ماهی ای که افراد خانواده دوست دارند باشد ولی ماهی که معمولا در اعیاد و مراسم برای سبزی پلو با ماهی از آن استفاده می شود ماهی سفید نیز می باشد.

سبزی پلو با گوشت

سبزی پلو خرد شده

از آنجایی که ماهی بسیار سرد است و ممکن است به مزاج برخی از افراد خوش طعم نیاید می توانید سبزی پلو را با گوشت بپذید که بسیار دلچسب و دلپذیر نیز می باشد. همچنین گوشتی که برای این مورد استفاده می شود بهتر است گوشت قرمز و یا همان گوشت ماهیچه باشدکه طعم خوشمزه ای را به غذا می بخشد.

سبزی پلو با مرغ

سبزی پلو خرد شده

از دیگر مواردی که با سبزی پلو می توان آن را تهیه نمود سبزی پلو با مرغ است. شاید زمانی پیش بیاید که تهیه گوشت و یا ماهی امکان پذیر نباشد ولی تیه مرغ ارزان تر و به صرفه تر است از این رو می توانید با کمی سلیقه به خرج دادن و استفاده از ادویه ها و سبزی های معطر از مرغ برای تهیه چنین پلویی نیز استفاده نمایید. لذیذ ترین بخشی که در مرغ بسیار مورد استفاده و طبخ قرار می گیرد رون مرغ است و به مزاج اکثر افراد بسیار خوش طعم نیز می آید.